Destanlar Yazılan Diablo 3 Oyunu :),Diablo 3 nedir?

Etiketler :


Yapımcı Blizzard tarafından geliştirilen ve piyasaya  sürülen bi rol yapma  oyun diablo 3 ve serisi,  3. versiyonunun geleceği 2008 yılında duyurulmuş ancak zar zor 15 mayıs 2012 de piyasaya çıkmıştır.Gecikmelerin sebebi sanırım sürekli yenilenen teknolojiyle eşdeğer olarak ilerleme istekleri ve de biraz daha fazla oyun ortamı ve kişilerini eklemek olsa gerek :) yoksa 3 yılda 3 tane daha oyun çıkartılırdı yani. Oyunun hastalarının çoğu bu oyunun bu türün ilklerinden olması nedeniyle seviyo bence ki bildiğiniz üzere call of duty serisine rakip çok oyun çıkmasına rağmen cod halen çok satan savaş oyunlarında birinci sırada.

Kısaca Diablo Oyunun hikayesini paylaşacak olursak:

Dünya taşını yok eden Tyrael ortadan kaybolur. Diablo, Mephisto ve Baal olarak adlandırılan 3 büyük iblisin ruhtaşları yok edileli 20 yıl olmuştur. Artık her şey unutulmaya yüz tutmuş ve insanlar gündelik yaşamlarına gömülmüşken cennet ve cehennem arasında bir savaş başlar. İki taraf da birbirine son sürat saldırır.
Bu arada dünyada da garip şeyler olmaya başlamıştır. Sebepsiz ölümler ve açıklanamaz olaylar eskileri yaşamış ve görmüş olan birini şüpheye düşürür. Deckard Cain tüm bunları araştırmak için yeniden Tristram'a gelir. Başka bir iblisin dünyaya geldiğini düşünen Cain Tristram Katedralinin yıkıntıları arasında ipuçları arar. Bu sırada cennet ve cehennem arasındaki savaş iyice kızışır ve Diablo'nun savaşı ölümlüler dünyasına sıçrar. Gökyüzünden ateş ve dumanlar içinde bir meteor düşer ve insanları dehşete düşürür.
Sanctuary'nin bir çok yerinden insanlar ve kahramanlar bu garip olayları araştırmak için Tristrama gelirler. İşaretler açıktır. Diablo bir kez daha dünyaya gelmiştir.


Şimdiye kadar hiç oynamadınızsa kendinizi kasmayın çünkü diablo 3 ü oynasanız da saçma gelebilir . Ancak seriye az çok aşinaysanız oynamanızı tavsiye ederim grafiksel bağlamda ve yeniliklerde oldukça uç seviyelere gelinmiş... 
tags: Diablo nedir,diablo oyunu,diiablo 3,diablo oyun hikayesi,

0 yorum :

Hakaret ve Küfür İçeren Yorumlardan Kaçınınız..
Lütfen Düzgün Türkçe ve Küçük Harflerle Yorum Yazınız...
Dışarıya link içeren yorumlar itina ile silinecektir...