Blogger İçin Yeni Alıntı Sitili Eklentisi

Etiketler :
Öncelikle eklentiyi yapan kişi olan exeideas nickli yabancı arkadaşa sonsuz teşekkürler,ben sadece türkçe çevirisini ve anlatımını yapmaya çalışacağım.. Bu eklenti ile blogger yazı panelinizde yazı yarkenki üst bardaki şu   tırnak işaretine basarak eklentiyi kullanıyoruz nasıl ki şöyle:  
BU YAZDIĞIMI  normalde böyle iken 

Bu eklenti ile bu şekli alıyor


Bunu ister alıntı yaparken ister bi örnek verirken ister dikkat çekmek istediğiniz noktalar olurken yapabilirsiniz Eklentinin Kurulum ve kullanımına geçelim:Hemen blogger ayarlarından şablon kısmına gelip HTML düzenle diyerek widget şablonlarını genişlet demeden ]]></b:skin>  kodunu aratıp buluyoruz ve Hemen üzerine aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırıyoruz ve kaydederek çıkıyoruz...

Eklentiyi kullanmak için ise blogger panelde yazımızın bu şekilde görünmesini  istediğimiz kısmını  seçili hale getirip o(aşağıda işeretli) tırnak işeretli imge ye basıyoruz ve yazımızı yayınlıyoruz..


 Paneldeyken nasıl olduğunu göremezsiniz ancak yayınladıktan sonra  girdiğinizde eklentinin o güzelliğini ve blogunuza kattığı havayı göreceksiniz..
aramalar:Blogger yeni eklenti,blogger alıntı eklentisi,blogger da quote eklentisi,blogger için dikkat çekme,eklentisi,yazıyi çerçeveye alma,yazı içinde öne çıkaran eklenti

4 yorum :

 1. hemen uygulicam olursada olmazsada ellerine sağlık hocam

  YanıtlaSil
 2. Ne demen rica ederim. CSS kodunu skin tagından önce gömdüğünüze emin olun kesinlikle çalışır...

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler bloguma çok yakıştı :)

  YanıtlaSil
 4. Merhaba, Bu alıntı stilini kullanmak istiyorum fakat dediklerinizi yaptıktan sonra benimki iki kutu içine alıyor sizinki gibi tek olmuyor nasıl duzeltebilirim yardımcı olurmusunuz?

  YanıtlaSil

Hakaret ve Küfür İçeren Yorumlardan Kaçınınız..
Lütfen Düzgün Türkçe ve Küçük Harflerle Yorum Yazınız...
Dışarıya link içeren yorumlar itina ile silinecektir...