MSI Afterburner ile Ekran Kartınız Isınmayacak

Etiketler :


msı AFTERBURNER
Hepimiz milyonlarca para verip aldığımız ekran kartımızın ısınmasından ve ısınınca da kaçınılmaz olan performans düşmesinden şikayetçiyiz. Aslında fan ekran kartını soğutacak kapasitede olduğu bi gerçek fakat nvidia ya da ati ekran kartlarının control center larındaki yazılımla ekran kartının sessiz çalışması için sadece belli derecenin üzerinde belli devir hızında dönmesini sağlamışlar, tabii yine performans göz ardı edilmiş olsa gerek ki o şekilde kullandığınızda oyunlarda ısıdan kaynaklanan ufak tefek takılmalar,kasmalar kaçınılmaz oluyor :). Tamda bu konuda ben sizin imdadınıza yetişiyorum :).. Biraz sonra anlatacağım program sayesinde ekran kartımızın ısısı yükseldikçe bizim ayarladığımız fan devir hızını(RPM) program uygulayacak yani şunu diyorum biz masaüstündeyken netteyken sessiz çalışacak oyuna girdiğimizde ısı arttıkça soğutucu devri artacak böylece ne ses ne de performans sıkıntımız olacak :).
Ücretsiz olan programımız MSI Afterburnerı ŞU ADRESten indirelim (22.1 mb boyutunda free bi programdır)
Programı indirdiyseniz hemen rar dan çıkartın ve MSIAfterburnerSetup230 ikonuna tıklayarak Next > Next diyerek kurulumu yapın..
Kurarken Msı afterburner is currently active,İnstall process will be aborted şeklinde bi yazı çıkarsa karşınıza program bilgisayarınızda kurulu demek istiyo ister tekrar kurun ister kurmadan aşağıdaki resimlere bakarak ayarlamanızı yapın..
Aşağıdaki ekranla kurulumu tammalıyoruz ve Run Msı Afterburner yazısına tıklayarak ayarlarımızı yapmak için programı açmış oluyoruz

Msı afterburner Installation

Program açılır açılmaz aşağıdaki gibi bi ekran geliyo hemen resimde işaretlediğim ayarları yapıyoruz bu şekilde program başlangıçta kendiliğinden çalışır hale geliyo ve fan ayarları yapmamız için gerekli yerleri bu şekilde açıyoruz..
Msı afterburner ayarları

Yukardaki resimdekileri yaptıysanız eğer hemen aşağıdaki resime tıklayın :)

Msı afterburner ayarları
Yukardaki resimde de anlattığım üzere fan sekmesine tıklayıp ardından Enable user defined.... yazan yeri işaretliyoruz ve yine resimde görüldüğü  üzere fan hızımızı sıcaklıkla doğru orantılı olarak ayarlıyoruz ve tamam diyip çıkıyoruz
Program bundan sonra açılışta kendi çalışacak ve yaptığınız ayarlarla devam edecektir. Programla ekran kartınıza Overclock da yapabilirsiniz fakat ben ekran kartına overclock u önermiyorum..
Zotac gtx275 Amp ı bu şekilde kullanıyorum şu ana kadar en küçük takılma yaşamışlığım yoktur. Sisteminiz açıldığında ekranınızın sağ altındaki uçak simgesi Afterburner programının simgesidir.. :)
aramalar: MSI Afterburner kullanımı resimli,Ekran kartım ısınıyor,Ekran kartını Soğutmak,Afterburner kullanımı,MSI

2 yorum :

  1. 1-Fan sekmesi yok bende nerde açabilirm ? 2- İlk pencerededeki ayarları değiştiremiyorum ?

    YanıtlaSil

Hakaret ve Küfür İçeren Yorumlardan Kaçınınız..
Lütfen Düzgün Türkçe ve Küçük Harflerle Yorum Yazınız...
Dışarıya link içeren yorumlar itina ile silinecektir...