Crysis 3 Sadece Directx 11 Kartlarda Çalışıyor

Etiketler :


Benim önceki yazılarımla da merakla beklediğimi belirttiğim crysis in yeni oyunu crysis 3 sonunda çıktı fakat oyunun resmi açıklamasında ve ilk ulaşan kullanıcıların yorumlarından anladığım üzere  oyun sadece directx 11 desteği olan kartlarda çalışıyor. Crytek niye böyle yola gitti diye soracak olursanız kesinlikle directx 11 kartların satışını hızlandırmak... Ben bi crysis oynamak için milyonlar verip sırf dx11 destekli diye yeni kart almam :). crysis 3 bensiz kaldı :). Yüklemek isteyenlere duyurulur :)..

Ekran kartınızın directX 11 desteği olup olmadığını öğrenmek için ekran kartınızın tam modelini arama motorunda aratarak üretici sayfasına erişip oradan ekran kartınızın özellik detaylarına bakarak öğrenebilirsiniz.

   Aslında directX 11 in öyle çok aman aman bi performansı olduğu yok soldaki resimede bakarsanız suyun ve gökyüzünün gerçeğe dx11 de biraz aha yaklaştığını görebilirsiniz. Aslında Crytek yeni oyununa directX10 desteği vermeyerek kendi satışlarına çomak soktu :).
Neyse karar verilmiş oyun çıkmış herkeze hayırlı olsun.

2 yorum :

  1. bu crytek bence çok hata yaptı bunu yapmakla

    YanıtlaSil
  2. @Melih Bektaş Aynen öyle değerli kardeşim. Nvidiayla ortaklık söz konusu o bi muhakkak fakat hem oyun al hem DX 11 kart al.sonra dx eskisin DX 12 al, o eskisin 13 14 15 nereye kadar böyle bilmem fakat burdan kazanacaklar belli :D. ben DX11 kartı crysis için almam haliyle de oynamam :). yorumunuz için de ayrıca teşekkürler..

    YanıtlaSil

Hakaret ve Küfür İçeren Yorumlardan Kaçınınız..
Lütfen Düzgün Türkçe ve Küçük Harflerle Yorum Yazınız...
Dışarıya link içeren yorumlar itina ile silinecektir...